KRĀSU SHĒMAS BĒRNISTABĀS

Vēlaties atjaunot savu bērnistabu? Tad šeit jūs atradīsiet 5 krāsu shēmu veidus, kas Jūs iedvesmos. Shēmas ir iesniegtas ar interjera dizainera Kerenas Berry atziņām, kā tās vislabāk izmantot. 

1. Monohromatiskā (vienkrāsainā) shēma

Izmantojot monohromatisko krāsu shēmu, tiek izvēlēta viena krāsa, tad no tās iegūst papildu nokrāsas, aptumšojot, padarot gaišākas vai mainot izvēlētās krāsas piesātinātību. Apsveriet iespēju izmantot zilo monohromatisko shēmu, kas zēna guļamistabā var izskatīties satriecoši. Zilās krāsas nokrāsas var būt no tumšas līdz gaiši zilai. Protams, ar izvēlēto krāsu Jums jābūt uzmanīgiem. Piemēram, istabas izveidošana vairākos sarkanos toņos var novērst telpas nomierinošo efektu, vai pārāk daudz pelēkās krāsas telpas apdarē bērnam var ierosināt katatonisko (garīga rakstura un kustību traucējumi, kas slimnieks ir satraukts vai nekustīgs vai dažreiz pilnīgi nejūtīgs) slimību. Izmantojiet krāsas, kas iedvesmo un ļauj bērniem viegli atslābināties un aizmigt.

2. Papildu krāsu shēma

Mēdz teikt, ka – pretstati pievilina. Pretējās krāsas nav tik grūti saskaņot, kas sākotnēji šķiet. Tā ir spēcīga zinātniskā vērtība, pateicoties to atrašanās vietai krāsu aplī. Jebkuras divas krāsas, kas  krāsu lokā ir tieši pretējas viena otrai, parasti ir ļoti labi savstarpēji saskaņotas.

Piemēram:

 • Vidējā dzeltenā un vidējā violetā;
 • Vidējā zaļā un sarkanā;
 • Oranžā un zilā;
 • Dzelteni oranžā un zili violetā.

Papildu krāsu shēma rada plašumu telpā. Ja ir apnikusi monohromatiskā krāsu shēma un jūs domājat, ka ir pienācis laiks pārmaiņām, tad istabai varat pievienot papildu krāsas un tādejādi atdzīvināt savu bērnistabu.

3. Papildu krāsu identifikācijas shēma

Tā ir krāsu shēma, kas sastāv no trim krāsām. Tikai divas no trim krāsām pieder vienai un tai pašai krāsu grupai. Izmantojot vienu krāsu, kas nav pēdējās divās grupās, tiek izveidots maigs kontrasts. Šāda krāsu shēmas izmantošana var būt efektīvs veids, kā izveidot interesantu istabu gan zēnam, gan meitenei. Krāsas, kas labi sader viena ar otru:

 • Vidējā oranžā, dzeltenā un vidējā violetā;
 • Zaļi zilā, vidējā zilā un sarkani violetā;
 • Vidējā zilā, zili sarkanā un vidējā oranžā.

4. Trīs krāsu komponentu shēma

Šī shēma tiek izmantota no trim krāsām, kas vienmērīgi izvietotas krāsu aplī. Tas ir lielisks krāsu pielietojums bērnu telpās, jo rada enerģētisko paleti. Ir divi varianti:

 • Violetā, oranžā un zaļā;
 • Sarkanā, zilā un dzeltenā.

Šīs krāsas var būt ļoti drošas. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties vienu krāsu, kas dominēs istabā un ļaus parējām divām būt tikai papildinošiem akcentiem.

5. Analogā krāsu shēma

Analogā krāsu shēma var aptvert līdz četrām krāsām un iziet cauri divām krāsu grupām. Šīs shēmas izmantošana bērnistabā var uzrādīt pārsteidzoši labus rezultātus.

Piemēram:

 • Vidējā zaļā, zaļi zilā, vidējā zilā un zili violetā;
 • Vidējā violetā, sarkani violetā, sarkanā un sarkani oranžā;
 • Dzelteni oranžā, dzeltenā un dzelteni zaļā.

Analogā krāsu shēma ir vispiemērotākā pusaudžiem. Tomēr jāņem vērā, ka izmantojot iepriekš minētus krāsu shēmu piemērus, katra telpa ir Jūsu bērna attīstības vide (ne tikai interesants izaicinājums Jums kā dekoratoram). Ir svarīgi istabā izveidot tādas krāsas, kas atspoguļo Jūsu bērna personību.